Семінар в Квеле-Поляна

Четвертий щорічний семінар спеціалістів з охорони праці

23-28 вересня 2013р. Учбовий центр «Новатор» провів четвертий щорічний семінар спеціалістів з охорони праці.

Місцем проведення семінару в цьому році обрано КВЕЛЛЕ-ПОЛЯНА (Закарпатська область, Свалявський район, с. Поляна). C. Поляна розташоване в невеликій долині з чистим гірським повітрям та лікувальними водами. Готель «Квеле Поляна»  з великим комфортним конференц-залом зустрів учасників семінару з різних підприємств та організацій України. Із 35 учасників семінару є й постійні учасники, так ТОВ «Альянс Холдинг», ПАТ «Оболонь», ТОВ «Експандіа», Центральна лабораторія з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції, ТОВ «Фора», ТОВ «Каспіан Уелл Сервісез Україна», ТОВ «Укрглас», ПрАТ «Київстар», ТОВ «Леруа Мерлен Україна» постійно направляють своїх спеціалістів з охорони праці на виїзні семінари.

Цьогорічна тема семінару – «Методика визначення ризиків. Алгоритм розслідування нещасного випадку на виробництві».

Доктор техн.наук, професор Міжнародного інституту менеджменту Цопа В.А. почав семінар з введення в ризик менеджмент і систему менеджменту з охорони праці. Він підкреслив: «Однією з серйозних проблем в системі менеджменту охорони праці промислових підприємств є те, що вона в більшості випадків побудована на принципах «коригуючих дій» на нещасні випадки та шкідливі ситуації, які вже виникли, а не на принципах «попереджуючих дій»». Розглянуто нещасні випадки і катастрофи за кейсами «Літак», «Титанік», «Стірол», «Фокусіма», «Чорнобиль». Всі слухачі пройнялися проблемами управління ризиками, переходу на оцінки потенційних шкідливостей виробництва за показниками ризиків та розробці на цій основі попереджувальних заходів. Створений в 1996 році Міжнародний інститут з вивчення ризиків та Європейське законодавство вимагають сьогодні від роботодавців аналізувати ризики на виробництві.

За результатами 1 частини семінару було проведено залік за тестами. Учасники отримали сертифікати міжнародного зразка.

Другий блок семінару відкрив Якібчук В.В. – начальник Управління охорони праці та здоров’я Міскпрофради. У своєму виступі він зупинився на Порядку розслідування нещасних випадків на виробництві.

У семінарі взяв участь ще один гість – Шітт А.В., ст. інспектор юридичного забезпечення, кадрової роботи, зв’язків з громадськістю Територіального управління Держгірпромнагляду в Закарпатській області.

І наші гості, і учасники семінару продовжили обговорення питань розслідування нещасних випадків під час круглого столу. Поділитися досвідом роботи, навести приклади, розібрати складні ситуації захотіли Мороз І.Й. (АТ «Райффазен Банк Аваль»), Орлова Т.П. (Комунальне підприємство Соломенського району м. Києва), Сабєльнікова В.Й. (ТОВ «КУБ-ГАЗ»), Дешнер М.Г. (ТОВ «Чорноморенергоспецмонтаж»), Мілінчук В.М. (ТОВ «Альянс Холдинг») та інші.

Як завжди, наші семінари супроводжують культурні та екскурсійні програми. Так, фольклорний ансамбль із запальними закарпатськими піснями та танцями, запрошений на святкову вечерю, підняв всім настрій та запросив стати учасниками свята.

 

Запам’яталися й екскурсії в м. Мукачево, замок Паланок, форелеве господарство з рибалкою та відвідуванням колиби.

Заступник директора Учбового центру «Новатор» Лях О.М. підвела підсумки семінару та вручила сертифікати учасникам семінару.

Із вдячністю організаторам семінару та з сумом за швидкоплинний час один з учасників семінару Панков О.О. навіть написав вірш.

Автор: Головний менеджер Учбового центру «Новатор» Приходько Т.О.