ТРЕНІНГ ”ЯК КОРИСТУВАТИСЯ АЗД (АВТОМАТИЧНИМ ЗОВНІШНІМ ДЕФІБРИЛЯТОРОМ)”

дефибриллятор

Однією з причин смерті серед населення у всьому світі є раптова кардіальна смерть (РКС). Вона може виникати не тільки, коли є діагностовані раніше захворювання серця, але й у людей, які до моменту смерті вважалися здоровими. Раптова кардіальна смерть (РКС) може виникнути без будь-яких передвісників.

У більшості випадків РКС трапляється за межами лікувального закладу, 80% припадає на громадські громадські місця, враховуючи і робочі місця, де найчастіше немає можливості надати екстрену реанімаційну допомогу, в тому числі й дефібриляцію.

Причиною раптової кардіальної смерті є фібриляція серцевих шлуночків — дуже часті (до 350 на хвилину) і тому неефективні серцеві скорочення. Кровообіг органів та тканин практично зупиняється, а через дві-три хвилини завмирає й саме серце, позбавлене притоку кислорода.

Серцево-легенева реанімація дозволяє виграти деяку годину. Електрошок, відомий як дефібриляція, у такій ситуації потрібна. Своєчасна дефібриляція дозволяє зберегти життя людині. Своєчасна дефібриляція – це дефібриляція, здійснена протягом перших 5-ти хвилин після виникнення РКС.

Спираючись на практичний досвід США та країн Європи, проведення своєчасної дефібриляції за межами лікувального закладу можна забезпечити лише за наявності в громадських місцях автоматичних зовнішніх дефібриляторів (АЗД). Користуватися цими приладами може будь-яка людина, що пройшла  курс навчання, який складає 4 години. Завантажити БЛАНК ЗАЯВКИ.

Група понад 10 чол. – виїзд викладача до замовника.

Учбовий центр “Новатор” провів навчання всіх своїх працівників із користування автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД). (див. ФОТО).

Тренінг провела педагог-біохімік, лікар-нутриціолог Наталія Пушкарьова, яка має сертифікат про закінчення європейських курсів з медицини катастроф.

Міністерство охорони здоров'я вимагає, щоб у всіх громадських закладах, офісах, готелях, пунктах харчування обов'язково були фахівці, які вміють експлуатувати дефібрилятор. Наявність цього медичного приладу також обов'язкова.

Учбовий центр “Новатор” – єдиний у столиці навчає людей працювати з дефібрилятором.

дефібрилятор

Рекомендовані напрямки застосування зовнішніх дефібриляторів:

 • Амбулаторії сімейних лікарів, медичні пункти, приймальні відділення, травмпункти, рентген-кабінети, операційні та інші медичні заклади та автомобілі швидкої медичної допомоги (оптимально з розрахунку 1 дефібрилятор на кожний корпус та/або поверх та кожний автомобіль швидкої медичної допомоги).
 • Всі навчальні заклади (оптимально з розрахунку: 1 дефібрилятор на кожний поверх та/або на кожний корпус).
 • Міністерства та відомства, офіси, банки та ін. (оптимально з розрахунку: 1 дефібрилятор на 100 осіб).
 • Стоматологічні кабінети та поліклініки державного та приватного секторів.
 • Аеропорти, залізничні вокзали та автовокзалі, станції метрополітену (оптимально з розрахунку: відстань між дефібриляторами – не більше 100 м).
 • Літаки міжнародних та внутрішніх авіарейсів.
 • Потяги залізничного транспорту та метрополітену.
 • Автобуси міжнародного та міжміських напрямків.
 • Комерційні, пасажирські та військові кораблі та пароплави.
 • Заклади відпочинку, готелі, бази відпочинку, санаторії та ін.
 • Пожежно-рятувальна служба (оптимально з розрахунку 1–2 одиниці на шкірну візну бригаду).
 • Громадські та державні заклади, установи, торговельні центри (з розрахунку 1 дефібрилятор на 1000 відвідувань на день).
 • Об'єкти підвищеної опасности.
 • Оснащення автоматичними кардіовертерами-дефібриляторами реанімаційних, кардіореанімаційних відділень та палат інтенсивної терапії.

Необхідне широке впровадження та навчання користуванню АЗД осіб, які можуть опинитися поруч із потерпілим, у якого може виникати напад РКС – родичів, міліції, пожежних, працівників служби охорони, ДАІ, водіїв, працівників супермаркетів, вокзалів, шкіл, офісів, банків, готелів , офіціантів, інших працівників.