курс “НАДАННЯ ДОВЛІЧНОЇ ДОПОМОГИ”

У житті ми часто стикаємося з ситуаціями, коли комусь потрібна допомога. Це може бути і в екстремальній ситуації, і в побутовій. І в більшості випадків доля людини залежить від того, як швидко після події було надано допомогу, і наскільки кваліфікованою вона була. Чи часто готовність допомогти підкріплена вмінням правильно діяти у складній ситуації? Проблема полягає в тому, що у багатьох людей відсутні знання та навички надання долікарської допомоги. У багатьох європейських країнах, таких як Німеччина, Австрія та Норвегія, близько 80-90% громадян навчені надавати долікарську допомогу.

Надання або ненадання допомоги при тяжких травмах впливає на показник смертності. Так, до 90% важко постраждалих могли б вижити, якби допомогу їм надали протягом перших 9 хвилин. Якщо ж допомога приходить пізніше 18 хвилин, то вдається врятувати лише 15%-20%. Якщо до приїзду бригади «швидкої допомоги» тяжко пораненому не надати допомогу, то шанс вижити у нього знижується у шість разів.

«Золотий час» — так у медицині катастроф називають час, коли допомога постраждалому є найбільш ефективною. Якщо дорогоцінні хвилини прогаяти, то, за статистикою, 30% постраждалих, які мають сумісні з життям пошкодження, швидше за все, загинуть.

Навчання правилам надання долікарської допомоги є необхідною умовою у розвиток суспільства.

Майже кожна людина має деякі знання про надання першої допомоги. Але... в більшості випадків цей набір знань є сумішшю зі стереотипів і чуток, і застосування їх на практиці не просто марно, але і небезпечно.

Курс “НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОВРАЧНОЇ ДОПОМОГИ” в Навчальному центрі “Новатор” допоможе систематизувати наявні знання, набути нових, отримати практичні навички.

Пушкарьова Н.В, лікар-інструктор

тренінгу “Надання першої долікарської допомоги”

Навчального центру "Новатор"

<
<
<