П'ятий день в Америці

Сьогодні вранці ми вирушили на пішохідну прогулянку п'ятою авеню з керівником туру Олександром Висоцьким. П'ята авеню - Вулиця в центрі Манхеттена в Нью-Йорку. Є однією з найвідоміших, найреспектабельніших і найдорожчих вулиць у світі — на ній є безліч дорогих ексклюзивних бутіків. Головний нью-йоркський проспект можна порівняти з Єлисейськими Полями в Парижі, Оксфорд-стріт у Лондоні, віа Монтенаполеоне в Мілані, Невським Проспектом у Санкт-Петербурзі та Арбатом у Москві. П'ята Авеню бере початок біля парку Вашингтон-сквер у Грінвіч-Віллідж і веде північ через Мідтаун вздовж східної сторони Центрального парку, далі через Верхній Іст-Сайд і Гарлем, і закінчується біля протоки Гарлем-Рівер. Велика кількість пам'яток архітектури, історичних та культурних центрів, модних бутіків та ексклюзивних магазинів розташована в Нью-Йорку саме на цій вулиці.
Авеню ділить острів Манхеттен на дві частини і є точкою відліку для вулиць Нью-Йорка
Багато визначних пам'яток і символів Нью-Йорка розташовані вздовж П'ятої авеню. До них можна віднести Емпайр-стейт-білдинг на розі 34-ї вулиці, Нью-Йоркську публічну бібліотеку між 40-ю та 42-ю вулицями, Рокфеллерівський центр та Собор Святого Патрика. Зокрема, тут знаходяться Метрополітен-музей, Музей Соломона Гуггенхайма, Національний музей дизайну, Музей Нью-Йорка, Нова галерея та інші. Інша назва цієї ділянки авеню – «Миля мільйонерів» – закріпилася за нею в ранніх 1920-х, коли найбагатші городяни почали будувати тут свої вілли.
На головному торговому проспекті Манхеттена з 34 по 60 вулиці знаходяться філії магазинів, що пропонують предмети розкоші, такі як Apple, Tiffany & Co., Cartier, Burberry, Gucci, Louis Vuitton, Chanel, Brooks Brothers, Prada, Hermès та інші .
Частину визначних пам'яток ми вже бачили під час автобусної екскурсії, але це не йде ні в яке порівняння з пішою прогулянкою, можливістю неспішно пройтися людними тротуарами, роздивлятися людей і вітрини шикарних магазинів. А вже з таким чудовим екскурсоводом, як Олександр Висоцький екскурсія перетворилася на захоплюючу подорож, ненадовго перервану на обід. Так що в готель ми повернулися вже звично втомлені, але сповнені вражень і вирушили готуватися до гала-вечері.
Панорамний ресторан, до якого ми з шиком підкотили на кількох лімузинах, вразив мою уяву фантастичним виглядом нічного Нью-Йорка з одного боку та водної гладі – з іншого. А коли після вручення сертифікатів та цілої колективної фотосесії ми побачили за вікном спалаху феєрверку, я зрозуміла – життя вдалося!

Увага!

Запитання конкурсу:

5. Хто відкрив острови, на яких сьогодні розкинувся Нью-Йорк?

6. Яке призначення системи управління якістю?