Стаття у Журналі “ОПіПБ” №2-2011 про УЦ “Новатор”

Журнал «ОПіПБ» №2-2011

Рубрика «Клуб вартових безпеки праці»

«Візьмемося за руки, друзі – Щоб не пропасти поодинці»

Журнал «ОПіПБ» №2-2011

Рубрика «Клуб вартових безпеки праці»

«Візьмемося за руки, друзі –

Щоб не пропасти поодинці»

У житті професійної спільноти фахівців з охорони праці України сталася важлива подія. Наприкінці січня у Києві відбулося установче засідання Клубу спеціалістів з охорони праці.

Ініціатором створення Клубу став Навчальний центр "Новатор". Керівники центру – директор Федір Овсянніков та його заступник Олена Лях – тонко вловили необхідність корпоративної консолідації спеціалістів з охорони праці.

Сама ідея створення неформального професійного об'єднання фахівців з охорони праці останнім часом, як кажуть, просто витала в повітрі. Вимоги законодавства щодо охорони праці постійно ускладнюються. Тим часом, на багатьох підприємствах фахівці у цій сфері працюють поодинці, часто не маючи змоги порадитись з колегами з проблем своєї роботи. Крім того, останніми роками загострилася проблема професійного захисту інтересів фахівців з охорони праці від несумлінних дій роботодавців та законодавців.

Разом з тим у більшості сфер діяльності вже склалися професійні об'єднання фахівців, здатні підняти голос на захист своїх членів та активно впливати на формування регуляторної політики у сферах своєї діяльності. Та й поглянемо на «цивілізовані» країни Європи та Америки: там професійні спільноти складають важливу частину структури громадянського суспільства (яку так довго й болісно намагається будувати також і Україна).

І ось, нарешті, таке громадське об'єднання складається і серед українських фахівців з охорони праці.

На установче засідання Клубу прийшли понад півсотні спеціалістів з охорони праці підприємств Києва. У вільній творчій дискусії викристалізувалися основні завдання діяльності Клубу. Об'єднання фахівців з охорони праці покликане стати насамперед платформою для неформального спілкування колег та їхнього взаємного консультування. Безперечно, таке спілкування здатне підвищити загальний рівень охорони праці в країні до європейських стандартів. Клуб повинен стати і школою передового досвіду, безцінного для фахівців-початківців.

Окрім внутрішніх завдань, об'єднання фахівців з охорони праці цілком може представляти у суспільстві все це професійне співтовариство. По-перше, відтепер якомусь роботодавцю-самодуру, який найняв спеціаліста з охорони праці тільки для захисту власної персони від візитів контролюючих органів, доведеться мати справу з усією авторитетною «гільдією» професіоналів, від вимог якої відмахнутися вже не вийде.

По-друге, згодом Клуб як збори досвідчених експертів може стати громадським арбітром у складних справах щодо порушення норм охорони праці. Зрештою, таке об'єднання фахівців здатне впливатиме на розробку нормативної бази охорони праці, яка потребує серйозного вдосконалення.

Не варто забувати і про високе завдання формування та зміцнення корпоративного духу серед фахівців з охорони праці.

Присутні висловили одностайну думку про те, що діяльність Клубу має охоплювати як усі регіони України, так і усі сфери її економіки.

Учасники установчого засідання новоствореного Клубу розглянули кандидатури членів його правління та одноголосно погодилися з ними.

Отже, до складу правління Клубу строком на один рік обрано:

– Бєлінська Наталія Іванівна, начальник служби охорони праці ВАТ «Біофарма»,

– Міхалюк Ігор Степанович, начальник служби охорони праці ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.»,

– Сидоренко Юрій Васильович, начальник служби охорони праці та пожежної безпеки ПрАТ «МТС Україна»,

– Шевчук Ірина Євгенівна, інспектор з охорони праці ТОВ «Бравіс»,

– Бесараба Андрій Володимирович, начальник служби охорони праці ПрАТ «Пілар»,

– Овсянніков Федір Олександрович, директор Навчального центру «Новатор»,

– Лях Олена Миколаївна, заступник директора Навчального центру «Новатор»,

– Роголь Галина Леонідівна, викладач Навчального центру «Новатор»,

– Приходька Тетяна Олександрівна, заввідділом управління Навчального центру «Новатор».

Після цього Олена Лях оголосила проект досить насиченого плану роботи Клубу на поточний рік. Він включає семінари та тренінги, круглі столи та конкурси для фахівців з охорони праці. Проект плану, як і проект Статуту Клубу відкритий для знайомства та внесення пропозицій на інтернет-сайті Навчального центру «Новатор».

Завершилося установче засідання врученням посвідчень членів нового Клубу.

Попереду у нового об'єднання складний період становлення, зростання та завоювання авторитету у суспільстві та, насамперед, у професійному середовищі фахівців з охорони праці.

Побажаємо ж нашому Клубу успішної роботи!

Сергій Пономарьов

Фото автора

За заголовок статті –

дякую Булату Окуджаві