Третій день в Америці

Третій день в Америці розпочався о шостій годині ранку – поїздка до Статуї Свободи була запланована на ранок, щоб уникнути натовпу туристів та черг. Нас, які ще не зовсім прокинулися, відвезли автобусом до Беттері-парку, з якого ми на поромі діставалися острова Свободи. Беттері Парк розташований в Нижньому Манхеттені, за кілька метрів від того місця, де раніше височіли знамениті "вежі-близнюки". Тут встановлено меморіал жертвам терористичних актів, здійснених у Сполучених Штатах 11 вересня – бронзова сферична скульптура, яка колись стояла в центрі площі Світового торгового центру, а потім виявлена рятувальниками на його руїнах. З Беттері парку відкриваються чудові краєвиди на визначні пам'ятки Нью-Йорка, включаючи Статую Свободи.

Треба сказати, що ранковий Нью-Йорк – це фантастичне видовище. Сонце, яке зовсім недавно піднялося через обрій, відбивається у вікнах численних хмарочосів, а з іншого боку іскриться вода Гудзона. Поки ми на поромі дістаємося острова, свіжий вітерець остаточно проганяє залишки сну, і до Статуї Свободи ми прибуваємо вже в повній готовності до нових вражень.
Для налу нас піддали ретельному огляду – після трагічних подій 11 вересня американці досі страшенно нервують, хоча минуло понад десять років. А далі – стомлюючий підйом. Для того, щоб потрапити в корону леді Свободи, треба подолати більше трьохсот п'ятдесяти сходинок, досить крутих і високих, а ось до музею в п'єдесталі можна доїхати ліфтом. До речі, «Свобода, що осяює світ» (саме так звучить її повна назва), на момент своєї появи і аж до 20-х рр. ХХ століття була найвищою статуєю у світі. Французи, які подарували Америці цей пам'ятник, вклали особливе значення буквально у кожен елемент. Так, наприклад, сім променів корони означають сім частин світу, а на скрижалі в лівій руці статуї вигравіровано дату здобуття Америкою незалежності (римськими цифрами, щоб не всі здогадалися).
Вдосталь намилувавшись прекрасними панорамами, що відкриваються з корони Статуї Свободи, ми вирушили у зворотний шлях: обов'язкову при відвідуванні Нью-Йорка програму можна вважати виконаною.
Після раннього підйому – ранній обід, а потім і наступний семінар «Особливості бізнес-середовища Америки». Не бачу сенсу переказувати перебіг семінару – зазначу лише, що ми змогли поспілкуватися з американськими підприємцями. Це дивовижні люди! Дивлячись на них, віриш, що успіху досягти може кожен, і потрібне для цього лише бажання та завзятість у досягненні цілей.
Але ось семінар закінчено, а енергії ще багато – і ми їдемо на екскурсію до Брукліна, який свого часу був «маленькою Голландією», точніше, крихітним голландським селом, а потім перетворився на найгустонаселеніший район міста. Говорити про Бруклінські пам'ятки можна дуже і дуже довго – їх справді багато. Ми встигли познайомитися з двома з них – Коні-парком та Брайтон-Біч.
Брайтон-Біч, як і більшість Нью-Йоркських пам'яток, вражає уяву. Неспішно прогулюючись дерев'яним тротуаром набережною, ми роззявивши роти дивилися на всі боки. Пам'ятаєте, я казала, що у Нью-Йорку є маленькі філії практично всіх країн світу? Так ось, Брайтон-Біч – це маленька Росія, яка дуже нагадує маленьку Одесу. Він заселений переважно вихідцями з країн СРСР, у ході російська мова, багато вивісок зроблено російською, російські магазини, кафе, ресторани… Кажуть, одного разу у жителя Брайтон-Біч запитали, як йому живеться в Америці, і отримали відповідь «А ми в її не ходимо, нам і тут добре».
Коні-Айленд - також результат діяльності активних нідерландських поселенців. Буквально назва перекладається як «Кроличий острів». Цей невеликий півострів – мрія будь-якої дитини. Ще б пак, адже простір, не зайнятий парком атракціонів, займають різні розважальні заклади, як, наприклад, величезний акваріум або закусочна, в якій регулярно проводяться чемпіонати з поїдання хот-догів. А сам парк! Перша карусель з'явилася тут ще наприкінці ХІХ століття, і з того часу їхня кількість невпинно зростала. Ми бачили безліч різноманітних атракціонів – на будь-який смак і колір. А ось такі відомі американські гірки називаються тут російськими. З чого б це?
Повний подій, неймовірно довгий день, що приніс із собою море вражень, все ніяк не хотів закінчуватися. Втомлені, але задоволені ми повернулися до готелю вже за півночі і прямісінько вирушили спати. Ще один чудовий день в Америці добіг кінця.

Увага!

Запитання конкурсу:

  1. Що спільного у статуї Свободи в Америці та Ейфелевій вежі у Франції?
  2. Чим у менеджменті визначається успіх організації?

Відповіді надсилайте по адр. mal12@ukr.net

Обов'язково вкажіть у темі листа “Конкурс” та Ваші контактні дані.

Підсумки конкурсу будуть підбиті після 10 питань.